جیب خالی، پول عالی!

این روزا هرکاری رو که بخوایم راه بندازیم سرمایه میخواد. آدم هایی که خیلی معروف هستن سرمایه شون پول نیست (!!!) بلکه هوش، ابتکار، ریسک پذیری و ذکاوتشونه.

0
157

این روزا هرکاری رو که بخوایم راه بندازیم سرمایه میخواد. آدم هایی که خیلی معروف هستن سرمایه شون پول نیست (!!!) بلکه هوش، ابتکار، ریسک پذیری و ذکاوتشونه.

وقتی از راه انداختن یه کار و شغل خوب حرف میزنیم، سریع یاد یه دفتر خوشگل و یه مغازه بزرگ و کلی برو بیا میفتیم که چندمیلیون سرمایه میخواد. چون سرمایه میخواد ازش دست بر می داریم و افسرده میشیم.

یادمون نره هرکاری سرمایه می خواد، اما نه سرمایه میلیاردی!

ما دلمون میخواد به شما ماهی گیری رو یاد بدیم. ایده رو ما میدیم ولی شما باید تاتوانایی هاتون رو عملی کنین.

اولیش اینترنته :
ساختن یه وب سایت شخصی زیاد هم پول نمیخواد، حدودا زیر بیست هزارتومنه، اما باید خلاقیت و ابتکار این کار رو داشته باشین تا بتونین خیلی راحت ازش کسب در آمد کنین. بعدش هم باید بازاریابی کنین و مشتری جذب کنین.

اینترنت کلاً یه منبع خیلی خوبه واسه درآمد، اما باید پیچ و خمش رو خیلی خوب بلد باشین.

دوم صنایع دستیه :
خیلی راحت می تونین از هنرتون پول در بیارین اما باید بسنجین که چه چیزی برای کی مناسبه و چیا براش جذابه تا بتونین صنایع دستی خودتون رو با یه قیمت مناسب بفروشین.

مورد سوم صنایع غذایی :
همه مردم به فکر شکمشون هستن، پس همیشه بازار کار رو دارین. به شرطی که ابتکار به خرج بدین و سبک جدیدی رو ارائه بدین. جالبه بدونین مجوز گرفتن برای مواد غذایی زیاد هم سخت نیست!

چهارم خدمات :
این روزا خدمات خیلی خوبه ها! ولی قبلش باید بدونین توی چه محله و منطقه ای، چه کمبودها و محدودیتیه، تا موفق تر و راحت تر برین جلو.
سعی نکنین یه سنگ گنده بردارین. اول اندازه زورتون شروع کنین اما بعداً اونو توسعه بدین.

پنجمین مورد بهداشت و سلامت :
این روزا مردم توی این هوای کثیف و آلوده خیلی دنبال سلامتیشون هستن. اگه بتونین بهشون آرامش و شادابی رو بدین پول خیلی خوبی میشه در آورد.
اما یادتون نره که همه چی بستگی به شما داره.

شیشم بازاریابی کنین و بفروشین :
لازم نیست حتماً خودتون تولیدکننده باشین، اگرچه قسمت دلچسب ماجرا همینه. اما اگه بتونین واسه بقیه مشتری پیدا کنین و بازاریابی کنین سود خوبی بهتون میدن، چون خیلیا هستن تولید خوبی دارن اما فروش کمی دارن و نمیدونن چکار کنن.

راه هفتم اطلاع رسانیه :
این روزا از بس سایت و کانال و صفحه مجازی زیاد شده، که مردم نمیدونن به کدوم یکی باید سر بزنن. اگه بتونین نیازشون رو برطرف کنین و راضیشون کنین، از شما خیلی تشکر میکنن و حتی حاضرن پولم بهتون بدن.

افزودن دیدگاه