راه های بالا نگه داشتن بهره وری در طول روز

بعضی چیزها در زندگی وجود دارد که تحت کنترل ما نیستتند. متاسفانه “زمان” یکی از آنهاست. سرعت گذشتن زمان تحت کنترل ما نیست ولی می­توانیم بهره­ وری خود را در استفاده از زمان کنترل کنیم.

0
59

بعضی چیزها در زندگی وجود دارد که تحت کنترل ما نیستتند. متاسفانه “زمان” یکی از آنهاست. سرعت گذشتن زمان تحت کنترل ما نیست ولی می­توانیم بهره­ وری خود را در استفاده از زمان کنترل کنیم.

همه ما وضعیت­­هایی را تجربه کرده­ ایم که آرزو داشتیم ” ای کاش زمان در روز بیش از ۲۴ ساعت بود که می­توانستیم کارهایمان را تمام کنیم. در واقع برای انجام کارها، وقت کم می­ آوریم.

امروزه تحقیقات ثابت کرده است که دادن زمان بیشتر برای به انجام رساندن یک کار، خیلی کمک­ کننده نیست. مهم استفاده بهینه از وقت است.

برای افزایش بهر­ه وری  خودمان می­توانیم ۵ راهکار زیر را به کار ببریم.

۱.صبح خود را درست شروع کنید :

چگونگی شروع صبح ، حال و هوای کل روز ما را تعیین می­کند.

زودتر از خواب بیدار شوید. با انرژی صبح­تان را آغاز کنید. در ابتدای صبح، به سراغ چک کردن موبایل و ایمیل خود نروید. روزتان را با تمریناتی از قبیل: نرمش، وزنه زدن، یوگا و … شروع کنید. این تمرینات فشار خون شما را تنظیم می کند و یوگا در واقع تمرین ذهن است.

متاسفانه خیلی از افراد در ابتدای صبح روی کارهایی تمرکز می­کنند که روز قبل موفق به انجام یا اتمام آنها نشده اند. هرگز روز خود را این­گونه شروع نکنید.

۲. لیست فعالیت­هایتان را تنظیم کنید:

روز کاری خود را با نوشتن لیست ۶ فعالیت مهم که فردا می­خواهید انجام دهید، به اتمام برسانید. این فعالیت ها را بر مبنای درجه اهمیت­شان، الویت­ بندی کنید. مهم­ترین فعالیت را در ابتدا و کم­ اهمیت­ ترین آنها را در انتهای لیست، بنویسید. هدف انجام هرچه زودتر همه این فعالیت­ها نیست بلکه تمرکز بر انجام و اتمام اولین(مهم­ترین) فعالیت است. فقط در صورتی به سراغ فعالیت دوم می­رویم که فعالیت اول را به اتمام رسانده باشیم.

۳. خواب چند فاز (چند­مرحله­ ای) را امتحان کنید:

هدف این نوع خواب، افزایش بهره­ وری است. به این ترتیب که بعد ار هر ۶ ساعت فعالیت، نیم ساعت خواب برای خودتان در نظر بگیرید. در واقع بعد از ۶ ساعت فعالیت، به بدن خود جایزه می­دهید و بدن فرصت باطراوت­سازی خود را پیدا می­کند.

۴. همواره بشاش باشید:

بهره­ وری ما با حال و هوای ما مرتبط است. تحقیقات نشان می­دهد که کارمندان خوشحال، سخت کوش تر هستند و بیشتر کار می­کنند.همچنین کار کردن در کنار افراد خوشحال، بهره ­وری دیگران را نیز، بالا می­برد.

پس اگر به دنبال افزایش بهره­ وری خود هستید، با کارکنان و همکاران خوشحال در ارتباط باشید و خود را در معرض همکاران ناشر انرژی منفی، قرار ندهید.  هم­چنین با شاداب و بشاش بودن خود، به افزایش بهره ­وری دیگران نیز کمک می­کنید.

۵.نوشیدنی مورد علاقه تان را بنوشید:

نوشیدنی ها در طول روز، می­توانند نقش قدرتمندانه­ ای در افزایش بهره ­وری شما داشته باشند. نوشیدنی ها، احساس خستگی را از بین می­برند.

افزودن دیدگاه