چند دقیقه تا ثروت

2
229

آیا دوست دارید ثروتمند شوید؟ یا به استقلال مالی برسید؟

۱۰ روش برای جذب فوری ثروت که خدمت شما عزیزان ارائه می شود. بسیاری از انسان ها معتقد هستند که به لحاظ مالی موفق بودن خوش ‌اقبالی محض می‌خواهد، اما کارهای زیادی هستند که هر شخصی برای ثروتمند شدن می‌تواند آنها را انجام دهد. ۱۰ کاری را که می ‌توانید انجام دهید، از تغییر ذهنیت خود تا آموزش ‌های اضافی، تا با سرعتی نجومی ثروتمند شوید را بررسی کنید.

۱. به چهار روشی فکر کنید که غیر از شغل تان می توانید پول در بیاورید.

اگر می خواهید ثروتمند شوید مهم است از این تفکر که “من به‌اندازه‌ی کافی پول درمی آورم” دست بکشید و این طور فکر کنید که ” من می‌توانم بیش‌تر پول در بیاورم.” چهار روشی را که می توانید به غیر از شغل تان پول در بیاورید را روی کاغذ بنویسید. از “درست کردن کتاب‌های الکترونیکی تا فروش در وب سایت آمازون”، راه‌های بسیاری وجود دارد که می توانید درآمدتان را افزایش دهید، روش‌هایی که تنها کمی زمان و تلاش می‌طلبند!

۲. در اوقات فراغت به یادگیری بپردازید.

برای پیشرفت در شغل تان و ثروتمند شدن، باید در حیطه کاری خود به دانش ها و مهارت های جدید احاطه داشته باشید. به جای این که فقط روی تلاش کردن در محل کار تمرکز کنید، یادگیری بیش‌تر در رابطه‌ با حوزه کاری تان در وقت فراغت می‌تواند مفید واقع شود. راه‌های بسیاری برای این کار وجود دارد، از کتاب خواندن گرفته تا شنیدن پاد کست ها و شرکت در کلاس‌ها و سمینارها. به‌یاد داشته باشید هرچه ماهرتر باشید، بیش‌تر برای کسب پول شایستگی دارید.

۳. اهداف مالی مشخصی و دقیقی را تعیین کنید.

“اگر همان کاری را انجام بدهید که همیشه انجام می داده اید، به چیزی خواهید رسید که همیشه داشته اید.” با وجود آدم‌هایی که معتقدند اهداف مالی‌شان فقط قرار است اجاره بها و صورت حساب ها را پرداخت کند، این گفته در امور مالی بسیار صدق می کند. اگر همین حالا هم برای پرداخت اجاره بها و صورت حسا ‌ها هزینه می کنید، وقت آن است که اهداف مالی بالاتری تعیین کنید، مثلا تسویه‌ بدهی یا افزایش درآمد سالانه‌ ‌تان. ذهنیت مهم است؛ پای امور مالی‌تان که وسط می آید، همیشه بزرگ فکر کنید.

۴. به جای دشمنی کردن با پول، با آن دوستی کنید.

پول هزینه ‌های خانه‌ ‌تان را می‌پردازد و می ‌تواند به شما امنیت ببخشد، پس مهم است که آن را دوست خود به حساب بیاورید، نه دشمن. ۲۰ چیزی را که خوشحال هستید پول هزینه‌ هایشان را می‌پردازد، مثل ماشین جدید و لباس نو، روی کاغذ بنویسید. اگر سختتان است به پول با دیدی مثبت نگاه کنید، به خودتان یادآوری کنید “پول هم می‌ تواند درهایی را باز کند و هم می ‌تواند درهایی را ببند”؛ اما انتخاب با شما است.

۵. هفته ای یک مشکل را ای پیش پای خود بردارید.

افراد ثروتمند به جای شکایت‌ کردن از مشکلات، روی آنها تمرکز می‌کنند. این وضعیت کمک می‌کند تفکر راه ‌حل یابی تان را تقویت کنید، و چشمان‌ تان را به فرصت‌ ها و موقعیت ‌های مالی جدید که می‌ تواند به سود شما باشد، باز می‌کند. هر هفته یک مشکل مالی را بنویسید، مثلا افزایش درآمدتان یا پیداکردن راه‌ حلی برای کاهش از هزینه‌های خرید خواربارتان، و سعی کنید برای برطرف کردن آن مشکل به راه‌ حلی عملی برسید. آنقدر به کارتان ادامه دهید تا تمام جنبه‌ های وضعیت مالی ‌تان را بهبود ببخشید.

۶. کارت عضویت کتابخانه داشته باشید.

کارت کتاب ‌خانه به لحاظ پولی ارزش بسیارزیادی دارد و راه جدیدی از دانش های جهان‌ را به روی ما باز می کند. عضویت در کتاب‌ خانه به شما این امکان را می‌ دهد که دانش ‌تان را در حیطه مطلوب ‌تان بدون صرف هزینه‌ زیاد گسترش دهید، و شگرد بی‌ نقص و عیبی است که به شما کمک می ‌کند در حرفه‌ای که دارید پول بیش‌تری در بیاورید.

۷. کاری را انجام بدهید که شما را از حریم آسایش‌ تان بیرون بکشد.

بسیاری از انسان ها از گرفتن تصمیم‌ های سخت بسیار می‌ترسند، ولی آدم‌های ثروتمند اغلب به این کار راغب ‌تر هستند. از ترک شغل‌ تان برای این ‌که بتوانید کسب ‌و کار خودتان را راه بیندازید تا درخواست افزایش حقوق، بسیاری از انتخاب هایی که در شروع امر دشوار به نظر می‌رسند به لحاظ مالی با ارزش می باشند. اگر کاری انجام می دهید را که به شما احساس ناخوش ‌آیندی می دهد، احتمال دارد وضعیت زندگی‌ تان را بهتر کند. راحت بودن خوش‌آیند است، ولی بهتر آن است که وضعیت مالی و زندگانی خود را اما بهبود ببخشید.

۸. پیش رفت هر ماه مالی خود را زیر نظر داشته باشید.

اگر درست پول خرج نمی کنید، فرقی نمی ‌کند ثروتمند باشید یا نه. ممکن است دستمزد بسیار بالایی بگیرید، اما در پایان ماه جز مبلغ اندکی برای تان نمی ماند. درآمد و تمام هزینه های خروجی تان را بنویسید. آیا چیزی وجود دارد که هزینه‌ زیادی برای ‌تان داشته باشد و بتوانید آن را حذف کنید؟ این کار به شما فرصت می ‌دهد تصویر بزرگتری را ببینید و اجازه می دهد تغییراتی ایجاد کنید که اوضاع مالی‌ تان را بهتر خواهد کرد.

۹. اولیت بندی اهداف تان را فراموش نکنید.

مطمئناً هم‌ حالا هم اهداف مالی دارید، ولی داشتن اهداف بیش ‌ازاندازه می ‌تواند به معنی نرسیدن به هیچ‌ یک از هدف‌های‌تان باشد. به جای آن‌ که هم ‌زمان موقع پرداخت بدهی ‌ها سعی کنید برای خرید ماشین یا تعطیلات هم پس‌انداز کنید، تصمیم بگیرید که کدام هدف مهم ‌ترین هدف ‌تان است. برای رسیدن به آن تمرکز کنید، و بعد به سراغ اهداف بعدی تان بروید.

۱۰.عاقلانه سرمایه ‌گذاری کنید.

اگر تجربه ‌ای در سرمایه‌گذاری ندارید، توصیه می شود بدون کسب اطلاع سرمایه‌گذاری را شروع نکنید. در مورد چگونگی سرمایه ‌گذاری با یک شخص حرفه ‌ای و با تجربه مشورت کنید، و یا به ‌صورت آنلاین درباره‌ این موضوع مطالعه کنید. وقتی درمورد سرمای ه‌گذاری تعلیم دیدید و دانش کافی را به‌دست آوردید، در کسب وکاری که می ‌دانید سودآور خواهد بود.

2 ديدگاه

افزودن دیدگاه