یکی از راه های اولین ها و بهترین ها

دونفر قرار شد با هم مسابقه بذارن در قطع کردن درختان یک جنگل، به هر کدوم از این دو نفر یه اَره دادن که نسبتاً کند بودن.

0
170

دونفر قرار شد با هم مسابقه بذارن در قطع کردن درختان یک جنگل، به هر کدوم از این دو نفر یه اَره دادن که نسبتاً کند بودن.

نفر اول همینکه اره رو گرفت دست به کار شد و شروع کرد به بریدن درختان. اما تا نفر دوم اره به دستش رسید همه تماشاچیان دیدن که جنگل رو ترک کرد.

نفر اول خیلی خوشحال شد که با این کار رفیقش اون میتونه درخت بیشتری رو قطع کنه و در پایان روز برنده مسابقه باشه. اما بعد از مدتی کار کردن با اره کند خسته شد و توانش کم شد و به سختی دختران را می برید.

مدتی گذشت و بعد از چند ساعت سر و کله رفیقش که جنگل رو ترک کرده بود پیدا شد و شروع به کار کرد و در زمان باقی ماقی مانده خیلی سریع درختان را یکی پس از دیگری قطع کرد و در آن زمان محدود که تقریباً نصف زمان مسابقه بود، تونست درخت بیشتری را قطع کرد و در نهایت برنده مسابقه شد.

وقتی از اون پرسیدن که چطور شد و چکاری انجام دادی که باعث برنده شد در مسابقه شد گفت در لحظه اول که اره را به دست من دادن دیدم یه مقداری تیغهای اره کند هستن و تصمیم گرفتم که از قبل از شروع کار برم و اره خودمو تیز کنم.

خیلی از ماها در زندگیمون و در برنامه ریزی های زندگیمون نیز بدون فکر کردن و با یک اره کند شروع به کار میکنیم و خیلی از جاها هم بازنده میشیم، اما با اندکی فکر و یک برنامه ریزی دقیق و تیز کردن اره میشه جزو اولین ها و بهترین ها بود.

افزودن دیدگاه